אם אתם חושבים, שסדנאות לעובדים הן מותרות ולא באמת נחוצות, טעות גדולה בידיכם! רוצים להבין למה? כאן נמנה את הסיבות העיקריות וגם נסביר כיצד לבחור את הסדנה המתאימה ביותר בשבילכם.

סדנאות לעובדים על קצה המזלג

לפני שנתחיל למנות את כל היתרונות שלהן, חשוב להבין מהן בכלל סדנאות לעובדים. אם כן, מדובר על סדנאות ייעודיות לעובדים בחברות בלעי צורך מסוים. לעתים מדובר על צרכים מקצועיים ולעתים על צרכים חברתיים, שהם לא פחות חשובים בשביל החברה, ועל כך נרחיב בהמשך. סדנאות אלו מועברות לעתים בתוך מבני החברה ולעתים בחוץ ובדרך כלל באמצעות מדריכים חיצוניים, שזהו תחום ההתמחות שלהם.


פיתוח + טיפוח = התפתחות

בכל ארגון יש תחלופה מסוימת של עובדים מדי תקופה כזו או אחרת ולכן עולה הצורך לפתח את העובדים החדשים ולטפח את העובדים הוותיקים יותר. סדנאות לעובדים בתחומים שונים, מקצועיים או חברתיים, יכולים לפתח את העובדים ואת כישורי העבודה שלהם וכמובן, גם את הקשרים החברתיים שלהם בתוך הארגון.


חשיבות החברתיות

מעבר לסדנאות המקצועיות, עליהן נרחיב בהמשך, יש גם סדנאות עם דגש חברתי, שמטרתן היא ליצור גיבוש בין העובדים. הגיבוש בין העובדים הינו בעל חשיבות גבוהה, מפני שכך העובדים מרגישים שהם יכולים לפנות לעזרת חבריהם ביתר קלות בנושאים מקצועיים והגיבוש גם יוצר מורל יותר גבוה, מעלה את המוטיבציה ואת הלויאליות לארגון. באופן זה, גם יעילות העבודה עולה ויש לכך השפעה גדולה על העבודה באופן שוטף.

מיומנויות מחשב

כיום כל ארגון עובד עם מחשב לצרכים שונים ולכן חשוב שלעובדים יהיו המיומנויות הדרושות לשם עבודה עם המחשב. הדרכה בארגונים בנושאי מחשב תיתן לכלל משתתפי הסדנה את הידע הדרוש ואת הביטחון הדרוש לא פחות לעבודה יעילה ואיכותית. חשוב לדעת, שיש סדנאות לעובדים בתחומים שונים הקשורים לעבודה עם מחשב כדוגמת לימוד וורד למתחילים, לימוד פריוריטי לעסקים ועוד.

לימודי שפות

גם לימוד שפות זרות מכל רחבי העולם יכול לפתח עד מאוד את עובדי החברה ואת היכולות המקצועיות שלהם. אמנם הכוונה היא בעיקר לחברות, שעובדות עם מדינות שונות בעולם ואז חשוב במיוחד להכיר את השפות המדוברות באותן המדינות, אבל גם לימודי שפה, שלא בהכרח משמשת את העובדים לצרכי עבודה, יכולים לתרום לעובדים עצמם ולארגון וכל זאת בדומה לסדנאות הגיבוש.

ומה לגבי המנהלים?

סדנאות פיתוח מנהלים בארגונים הן בעלות ערך גבוה לא פחות מאשר הדרכת עובדים בארגון. הרי בסופו של דבר, המנהלים הם העומדים בראשם של העובדים והם אלו שמובילים אותם באופן יום יומי. ככל שנפתח את היכולות ונמלא את ארגז הכלים של המנהלים, כך הם יוכלו לבצע את העבודה שלהם טוב יותר מבחינת ניהול העובדים שתחתיהם וכך הביצועים של העובדים יהיו טובים יותר באופן משמעותי ולכך תהיה השפעה ישירה על תפקוד הארגון, השירות הניתן ללקוחות וכמובן, גם המוצר או השירות הניתנים על ידו.

בחירת סדנה

סדנאות לעובדים הן דבר נפלא. אבל מה שבאמת חשוב הוא בחירה של הסדנאות המתאימות! אם כן, חשוב מאוד שתבדקו מהו הצורך הקיים בארגון ותבחרו את הסדנה בהתאם. לדוגמה, אם אתם מרגישים שהעובדים זקוקים לחיזוק מקצועי, ראוי להביא סדנה בנושא המקצועי המתאים ובמידה וישנו צורך בחיזוק חברתי, להביא אל הארגון סדנה עם דגש על גיבוש וחיזוק התחום החברתי. מן הסתם, הצרכים משתנים מתקופה לתקופה ולכן מומלץ גם להביא סדנאות משתנות בהתאם לתקופות השונות.

 

Share to Facebook Facebook Share to WhatsApp WhatsApp Share to LinkedIn LinkedIn Share to Google+ Google+